Obóz szkoleniowy dla klas o profilu mundurowym

25 września 2014

W dniach od 15 do 19 września 2014r. uczniowie klas 1TL – wojskowo strażacka oraz policyjna przebywały na obozie szkoleniowym dla klas o profilu mundurowym w Czernej w ramach projektu „Specjalizacja zawodowa – sukcesem na rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w zajęciach dopasowanych do profilu swojej klasy oraz zainteresowań.

Każdy dzień zaczynał się poranną zaprawą, a następnie młodzież udawała się na zajęcia praktyczne. Podczas gdy klasa wojskowa ćwiczyła „zieloną taktykę” oraz sposoby walki wręcz wykorzystywane w jednostkach specjalnych a klasa policyjna poznawała podstawy kryminalistyki oraz zdobywała umiejętności posługiwania się bronią i środkami technicznymi, klasa strażacka zapoznawała się z środkami gaśniczymi, wężami pożarniczymi, uzbrojeniem osobistym  oraz ćwiczyła podstawy taktyki walki z pożarem.

Wszystkie klasy wzięły również udział w szkoleniu wspinaczkowym podczas którego uczestnicy obozu ćwiczyli zjazdy na linie, obsługę przyrządów asekuracyjnych oraz praktyczną znajomość węzłów.

Ponadto klasy mundurowe odbyły również zajęcia z musztry. Wszystkie szkolenia prowadzone były przez specjalistów w danej dziedzinie.

Dla uczniów była to wspaniała okazja, żeby przekonać się jak wygląda  służba mundurowa.