Olimpiada Logistyczna

16 października 2014

Jak co roku uczniowie klas technikum logistycznego wystartowali w Olimpiadzie Logistycznej. 10 października 2014 r. odbył się pierwszy etap VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Naszą szkołę w tym roku reprezentowało 17 uczniów.

Hasło tegorocznej edycji brzmi ,,ZAPASY Z ZAPASAMI’’, a więc oprócz pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej pojawiły się takie, które dotyczyły klasyfikacji asortymentu, szeregów czasowych popytu i ich charakterystyki, podstawowych metod prognozowania popytu oraz sposobów odnawiania zapasu.

Dodatkowo pojawiły się pytania dotyczące istoty transportu i działalności spedycyjnej. Uczniowie do rozwiązania – mieli 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim.

Na laureatów czekają m.in. nagrody rzeczowe oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki.

Czy uda się awansować naszym uczniom do kolejnego etapu? – Trzymamy kciuki 🙂

Na wyniki, które zostaną ogłoszone 31 października 2014 roku, czekamy z niecierpliwością i życzymy naszym uczniom zajęcia wysokich miejsc i zakwalifikowania się do kolejnych etapów.