Pomaganie ma sens! Przedświąteczne akcje Wolontariatu „Iskierki”

12 stycznia 2015

Wolontariusze ze szkolnej grupy „Iskierki” bardzo aktywnie działali na rzecz tych, którym są w stanie pomóc. Naszą przewodnią myślą jest hasło: Pomaganie ma sens!, towarzyszy ono nam zawsze, gdy organizujemy akcję pomocową. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy kilka takich działań.

Rozpoczęliśmy „mikołajkową zbiórką” zabawek, słodyczy i artykułów kosmetycznych dla dzieci z Domu Dziecka „Panda” w Kozienicach oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Cieszymy się niezmiernie, że pierwszy raz udało się nam do tej akcji zaprosić szkoły i przedszkola z Powiatu Białobrzeskiego. Serdecznie dziękujemy tym, którzy wsparli naszą zbiórkę.

Szczególne podziękowania kierujemy zarządowi firmy „Ferrero” za przekazanie ogromnej ilości słodyczy.

Niemal w tym samym czasie w szkole trwała „świąteczna zbiórka” artykułów spożywczych i chemicznych.  Zebraliśmy ponad 300 kg żywności, którą przekazaliśmy rodzinom najbardziej potrzebującym z naszej szkoły.

Wolontariusze nie tracili czasu i sami zabrali się do  „świątecznego biznesu”. Pod troskliwą opieką p. Joanny Piekarskiej przez 3 tygodnie wykonywali ozdoby świąteczne z czego tylko się dało- makaron królował! By następnie rozdysponować je wśród pracowników szkoły, a zebrane pieniądze przeznaczyć na zakup żywności.

Ci, którzy nie posiadają daru manualnego wcielili się w rolę św. Mikołaja oraz Śnieżynek i 6 grudnia zabawiali dzieci w Publicznym Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach. Radość dzieci- widok bezcenny!

Ponadto, najwytrwalsi znaleźli jeszcze czas, by wspomóc parafialny Caritas i wzięli udział Ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórce Żywności zbierając artykuły spożywcze w sklepach naszego miasta.

Składamy serdeczne podziękowania ludziom o wielkich sercach, którzy wspierają nasze akcje, a naszym Wolontariuszom dziękujemy, że mają wielkie chęci i mnóstwo siły do działania. Oby tak dalej, bo Pomaganie ma sens!

Opiekunowie Wolontariatu „Iskierki”

1032048