Studniówka 2015

2 lutego 2015

W sobotni wieczór 17-ego stycznia 2015 o godź. 19.00 w restauracji ,,U Grubego” we Wsoli k/Radomia, rozpoczęła się część oficjalna studniówki maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach.

Dyrektor szkoły p. Iwona Matysiak powitała wszystkich zebranych, a w szczególności zaproszonych gości: wicestarostę powiatu białobrzeskiego p. Ireneusza Gumowskiego, księdza proboszcza Artura Hejdę, naczelnika Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia p. Agnieszkę Baranowską, płk. Andrzeja Kozerę dowódcę 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach, Młodszego Inspektora Jacka Rączkiewicza komendanta Powiatowej Policji w Białobrzegach oraz p. Elżbietę Górecką przewodniczącą Rady Rodziców.

Wśród zaproszonych osób nie zabrakło również przedstawicieli klas trzecich, którzy dziękując za zaproszenie, życzyli naszym tegorocznym abiturientom udanej zabawy.

Po części oficjalnej, zakończonej podziękowaniami abiturientów skierowanymi do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i rodziców rozpoczął się uroczysty polonez w wykonaniu maturzystów. Chłopcy w ułańskich strojach i dziewczęta w długich sukniach, pięknymi krokami poloneza przenieśli wszystkich na chwilę w dziewiętnasty wiek i poczuliśmy klimat jak w dwunastej księdze ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Następnie, tanecznym krokiem poloneza ruszyli zaproszeni goście oraz wszyscy maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi. Przybyli na uroczystość rodzice wpatrywali się z zachwytem w swoje dorosłe już pociechy.

Potem były wspólne tańce, zdjęcia oraz beztroska noc pełna radości i dobrego humoru aż do białego rana.

Wizyty w tym miesiącu: 12058