Z życzeniami dla nauczycieli

11 października 2013

„Uczenie jest niekończącą się podróżą” – takie hasło przyświecało w naszej szkole tegorocznej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej, połączonej ze ślubowaniem uczniów klas I. W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: Ks. Proboszcz Artur Hejda, Starosta Powiatu Białobrzeskiego – p. Andrzej Oziębło, Naczelnik Wydziału Oświaty – p. Zbigniew Sobczak, wieloletnia Dyrektor szkoły – p. Wiesława Szostek.

W imieniu Prezesa Regionalnego Oddziału PCK w Białobrzegach – p. Stanisława Kośli przybyli p. Zbigniew Łubiński i p. Maciej Radecki. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Przewodnicząca Rady Rodziców- p. Elżbieta Górecka oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Spotkanie było okazją do podziękowania za trudną i wytężoną pracę szczególnie zasłużonym pedagogom, którzy otrzymali Nagrodę Dyrektora i Nagrodę Starosty Powiatu Białobrzeskiego. Szczególnie podniosła chwilą uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy przed sztandarem wygłosili rotę przysięgi. Na zakończenie głos zabrali tegoroczni maturzyści, którzy zaprezentowali krotki program artystyczny. Składając swym nauczycielom powinszowania, uczniowie przypomnieli mądre słowa wiersza:

„Im więcej, kto z nas umie,

Tym bardziej wie, jak mało…”

Dziękujemy, Profesorze!