I Białobrzeski Bieg Niepodległości

11 listopada 2013

11 listopada 2013 r., po raz pierwszy w Białobrzegach, zorganizowano imprezę o charakterze patriotycznym dla sympatyków biegania. Pobiec mógł każdy. Wystartowały dzieci, młodzież gimnazjalna, rodziny, wielu pasjonatów biegania oraz uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły.

Trasa prowadziła sprzed kościoła Św. Trójcy w Białobrzegach do Placu Zygmunta Starego 9 i obejmowała w kategorii dzieci do lat 9 – dystans 400m, zaś w II kategorii odbyły się dwa biegi dzieci i młodzież do lat 16. Kolejny bieg to trasa 7 km ulicami miasta oraz okolic Białobrzegów – mogli w nim uczestniczyć biegacze powyżej 16 roku życia. Na Placu Zygmunta Starego z rąk organizatorów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale I Białobrzeskiego Biegu Niepodległości, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach biegowych zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami.

Uczestnicy biegu – młodzież do lat 16:
Ewa Malczewska z kl. I TŻiOUG  –  II miejsce

Uczestnicy biegu – wszyscy powyżej 16 roku życia:
Karolina Kamińska z kl. III TL-p „A” – I miejsce w kategorii kobiet.

W kategorii mężczyzn miejsca klasyfikowały się następująco:
Kacper Nowak z kl. III TL w-s – I miejsce

Adam Nerlo z kl. III TI – II miejsce
Marcin Neska, Krystian Zarzycki  z kl. II TL w – III miejsce

Pozostali uczestnicy:
Wioleta Barszcz z kl. III TOUG
Klaudia Bednarczyk z kl. III TOUG

Karolina Nowacka z kl. III TOUG
Katarzyna Ostaszewska z kl. III TI
Patryk Jankowski z kl. I TŻiOUG
Jakub Piekarski z kl. II TL p „A”
Przemysław Raczyński z kl. I TŻiOUG
Dominik Turzyński z kl. II TŻiOUG

a także nauczyciele z naszej szkoły: p. Małgorzata Nowak, p. Łukasz Skrzek, p. Zygmunt Zasławski.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy ukończenia biegu. Mamy nadzieję, że ta forma obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości będzie kontynuowana w latach następnych.