Dzień Otwartych Drzwi

29 maja 2015

21 maja 2015 roku był  Dniem Otwartych Drzwi w naszej szkole. Gościliśmy tego dnia gimnazjalistów, którzy zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia i zwiedzić naszą szkołę. Dzień Otwarty cieszy się dużym zainteresowaniem wśród tych, którzy stoją  przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Jak zawsze na gości czekało mnóstwo atrakcji. Powitaliśmy ich grą  logiczną dzięki, której mogli poznać naszą szkołę.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak serdecznie powitała młodzież i zaproszonych gości. Byli wśród nich: Starosta Powiatu Białobrzeskiego- p. Andrzej Oziębło, Wicestarosta- p. Ireneusz Gumowski, Sekretarz Powiatu Białobrzeskiego – p. Piotr Kacprzak, Burmistrz Miasta i Gminy  Białobrzegi – Adam Bolek,   przedstawiciele:  Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu – insp. Aneta Pawlińska i insp. Marcin Mąkosa, Komendy  Powiatowej Policji w Białobrzegach -podinsp. Mirosław Wieczorek, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej –  st. kpt. Zenon Jachowski, 1.Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach – mjr Piotr Struski , Cechu Rzemiosł – p. Stanisław Dąbrowski. Spotkanie było okazją do zaprezentowania zdolności i pochwalenia się dokonaniami  naszych podopiecznych.

Uczniowie klas wojskowych zaprezentowali musztrę paradną, zaś uczennice klas gastronomicznych – pokaz kelnerski (zwany również musztrą kelnerską). Nasi logistycy dali pokaz samoobrony,  a także przykładowy test sprawnościowy dla techników logistyków. Gimnazjaliści mieli możliwość  spróbowania  swoich  sił  na ściance  wspinaczkowej.

Nie zabrakło również pokazów tanecznych i występów wokalnych. Zespół Misz-Masz zatańczył  pokazowego poloneza w bardzo okazałych strojach, cheerleaderki zaprezentowały nowy układ taneczny, a nasi instrumentaliści dali występ na akordeonach.

Ponadto zaproszeni  goście  mieli okazję  obejrzeć wystawę historyczną poświęconą ofiarom zbrodni katyńskiej, skosztować egzotycznych herbat i wyśmienitej kawy w ramach degustacji kawy i herbaty. Swoje  usługi świadczył salon fryzjerski i kosmetyczny w wykonaniu naszych uczennic oraz studio tatuażu.

Na tych, którzy zgłodnieli czekała pyszna grochówka i kiełbaski z grilla.

Ciekawym elementem spotkania była możliwość przejażdżki konnej, a także prezentacja stoisk: Policji, Jednostki Wojskowej wraz z Grupą Rekonstrukcyjną z Ogrodzienic, Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego, WOPR-u.

O tym, że w naszej szkole naprawdę  dużo się dzieje świadczyły również  liczne  tablice z fotografiami ilustrującymi działalność  kół zainteresowań oraz inne formy aktywności młodzieży.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy jeszcze niezdecydowanych, że warto podjąć naukę w naszej szkole. Zapraszamy!