Debata społeczna „Wspólnie bezpieczniej”

15 czerwca 2015

11 czerwca br. w godzinach 12.00-14.00 w Hali Sportowej odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Białobrzegach oraz Starostwo Powiatowe w Białobrzegach w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”.

Wzięli w niej udział: Wicewojewoda Mazowiecki – Dariusz Piątek, I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Marek Świszcz, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach – mł. insp. Jacek Rączkiewicz, Starosta – Andrzej Oziębło oraz Burmistrz – Adam Bolek.
Spotkanie miało na celu kontynuację diagnozy potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Wymianę informacji między Policją, przedstawicielami administracji samorządowej a mieszkańcami powiatu o istniejących zagrożeniach, poprzedziły dwa wystąpienia: podkom. Jarosława Rdzanka z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzeagch oraz kpt. Damiana Jagiełły z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach.
W debacie uczestniczyli także nauczyciele oraz młodzież naszej szkoły.
Cykl tegorocznych debat społecznych, odbywających się pod hasłem „Wspólnie bezpieczniej”, jest ukierunkowany szczególnie na bezpieczeństwo osób starszych oraz partnerstwo w tym obszarze z ludźmi młodymi, którzy zarówno swoją postawą, jak i wrażliwością mogą na to bezpieczeństwo skutecznie oddziaływać.