Konferencja „Młodzież–Rolnictwo–Unia Europejska”

14 listopada 2013

14 listopada 2013r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się konferencja Młodzież – Rolnictwo – Unia Europejska, która  zainaugurowała  XVII edycję konkursu Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?, w którym laureaci nagradzani są indeksami wyższych szkół rolniczych. W konferencji tej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Monika Mróz, Karol  Kucharski oraz Konrad Król pod opieka p. Agnieszki Zasławskiej.

Konferencję otworzyły wystąpienia powitalne prof. dr hab. Jana Niemca oraz dyrektora Fundacji Schumana Rafała Dymka. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać dwóch prelekcji wygłoszonych przez ekspertów: dr Grzegorza Gorzała oraz dr Artura Miszczaka, które poruszały kwestie  związane z aktualnymi problemami i wyzwaniami rolnictwa. W drugiej część konferencji Jarosław Zaborny, laureat edycji 2012/2013, przedstawił uczestnikom swoją pracę konkursową oraz plany wdrożenia zwycięskiego projektu. Na koniec spotkania dr inż. Anna Grontkowska ze SGGW przedstawiła zebranym zasady konkursu. W czasie przerwy uczniowie naszej szkoły udzielili krótkiego wywiadu dla Programu Czwartego Polskiego Radia, audycja Europejski Lunch, którego można wysłuchać 18 listopada 2013roku.

Odsłony dziś: 1948