Święto Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

20 października 2015

13 października był dniem uroczystym dla naszej społeczności szkolnej, gdyż świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Podczas tej uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście: Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego- pan Ireneusz Gumowski, przedstawiciele 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach- zastępca dowódcy ppłk Mariusz Gułaj  i mjr Jarosław Guzin, Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej – st. bryg. Zbigniew Łubiński, zastępca Komendanta Powiatowej Policji – mł. insp. Janusz Guziak, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Białobrzegach – p. Zbigniew Sobczak, Prezes Rejonowego PCK – p. Stanisław Kośla i  przewodnicząca Rady Rodziców – p. Agnieszka Fołtyn.

Pani dyrektor Iwona Matysiak w przemówieniu skierowanym do przybyłych złożyła życzenia wszystkim obecnym i emerytowanym pracownikom szkoły oraz podziękowała partnerom placówki  za owocną i dobrą współpracę, wręczyła także nagrody dyrektora wybranym nauczycielom  i pracownikom niepedagogicznym. Ważną częścią uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły przez klasy pierwsze oraz przekazanie obowiązków przewodniczącego samorządu uczniowskiego nowo wybranemu przewodniczącemu.

Tradycją podczas tej uroczystości jest Plebiscyt Stanisławy organizowany przez samorząd uczniowski. Młodzież wręczyła Stanisławy 2015 wybranym przez uczniów nauczycielom w dziewięciu kategoriach. Poniżej przedstawiamy tegorocznych laureatów.

Miłym akcentem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez zdolnych uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Moniki Śliwy i p. Ewy Becz. Niespodzianką dla wszystkich były występy wokalne i taneczne uczniów z nauczycielami, Ci drudzy zdecydowanie bardziej przejęci wypadli równie dobrze.

Laureaci Stanisławy 2015:

Najbardziej szykowna i elegancka- p. Lidia Kowalik