Światowy Dzień Rzucania Palenia

26 listopada 2015

19 listopada był Światowym Dniem Rzucania Palenia. W związku z tym  w naszej szkole przeprowadzono szereg działań z zakresu profilaktyki antynikotynowej. Głównym celem było uświadomienie uczniów o szkodliwym wpływie nikotyny na zdrowie i życie człowieka. Działania profilaktyczne obejmowały: rozmowy indywidualne,  pogadanki, konkursy, ulotki edukacyjne oraz wykonano gazetkę o szkodliwości palenia.

W konkursie wiedzy uczestnicy odpowiadali na 40 pytań testowych. Wykazali się wysokim poziomem wiedzy w tym zakresie. Najlepszym okazał się Władysław Choroś – uczeń kl. II TŻH, który uzyskał 38 punktów na 40 możliwych. Kolejne miejsce zajął Mateusz Zwierzchowski z kl. II TEI (37 pkt.) oraz Paulina Wójcikowska z kl. II TŻI (36 pkt.)

W konkursie plastycznym ph: „Żyję zdrowo bez papierosa” wyróżniono następujących uczniów: Karinę Gołębiowską i Anetę Singh z kl. I TLp oraz Damiana Komorka z kl. II TŻH.

Prace wystawiono w świetlicy szkolnej. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękują organizatorzy szkolnej akcji p. E. Michalak i p. I. Tabor.