Prezentacja międzynarodowego projektu YouthBank

17 stycznia 2016

Młodzież z powiatu Białobrzeskiego po raz kolejny bierze sprawy w swoje ręce. Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji międzynarodowego projektu młodzieżowego YouthBank. To szansa by poznać nowych przyjaciół i wraz z nimi zrealizować swoje pomysły. Program skierowany jest do osób między 15 a 20 rokiem życia chcących zmienić otaczającą rzeczywistość.

Szukamy chętnych osób do stworzenia 10-cio osobowego zespołu Liderów Młodzieżowych, którego zadaniem będzie pozyskiwanie oraz przydzielenie w drodze konkursu grantowego środków na realizację młodzieżowych projektów społecznych. W ramach działań Liderzy wezmą udział w trzydniowym wyjazdowym szkoleniu wdrażającym w mechanizm programu YouthBank.

Od 12 stycznia 2016 r. ruszyły prezentacje w szkołach. Pierwsza prezentacja odbyła się w naszej szkole. W prezentacji uczestniczyły 5-osobowe delegacje klas I-II. Członkowie białobrzeskiego zespołu YouthBank opowiedzieli uczniom ZSP na czym polega program, jakie są zasady jego funkcjonowania, kto może uczestniczyć w takim programie, czego można się nauczyć, co daje realizacja programu i tym samym zachęcali młodzież do pracy społecznej na rzecz zmian lokalnego środowiska.

Program w tym roku będzie realizowany po raz drugi. Pierwsza edycja zakończyła się ogromnym sukcesem. W ramach działań młodzieżowych udało się:

– zebrać 10 tys. złotych poprzez akcje fundraising’owe, wsparcie sponsorów oraz zbiórki publiczne,

– zaktywizować i zachęcić do działania dzieci z przedszkola oraz szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich,

– dofinansować 5 projektów:

• projekt „Pośredniak”, którego założeniem była promocja III sektora jako miejsca pracy i kariery zawodowej.
  • projekt „Siódme niebo” , dzięki któremu, zorganizowano Integracyjny Piknik
     w Jasionnej.
  • projekt „ Taniec naszą pasją”, czyli cykl zajęć tanecznych dla mieszkańców.
  • projekt „Misz Masz”, dzięki któremu mieszkańcy mogli oglądać pokazy taneczne uczniów.
  • projekt „Młodzi ratownicy”, czyli  pokaz ratownictwa wodnego,

–  i wiele, wiele, więcej…

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz  zgłoszeniowy dostępny od 11 stycznia 2016 r.  na : facebook.com/YBBialobrzegi

Rekrutacja do YouthBank Białobrzegi  będzie trwała do 24 stycznia 2016 r.do godziny 23:59.

Realizatorem programu jest Fundacja dla Polski. Lokalnym koordynatorem jest

Koalicja dla Młodych – Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

„YouthBank to międzynarodowy, młodzieżowy projekt realizowany obecnie w 29 krajach na świecie. W Polsce program YouthBank prowadzony jest przez Fundację dla Polski, która koordynuje pracę 6 lokalnych YB; jednym z nich jest YB w Białobrzegach działający przy Koalicji dla Młodych. Rozwój sieci YouthBanków jest finansowany ze środków Fundacji PZU i Fundacji Orange.”

Nie czekaj, działaj, pracuj!