Światowy Dzień Zdrowia

11 kwietnia 2016

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia. Jest to dzień związany z powstaniem Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2016 jest cukrzyca, a hasło tego dnia to „Pokonaj cukrzycę”.

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia.

W tym dniu w naszej szkole w gabinecie medycznym, pani pielęgniarka Janina Kossobudzka mierzyła poziom glukozy we krwi chętnym uczniom i pracownikom szkoły, a zainteresowanie było duże. Każdy bez wyjątku otrzymał od pani pielęgniarki nalepkę – „Dzielny Pacjent” oraz materiały informacyjne na temat cukrzycy – jej zapobiegania i ewentualnego leczenia.

Pragniemy podziękować p. Annie Wileńskiej z firmy Bayer oraz p. dr Elżbiecie Dębskiej z Ogólnopolskiej Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę za przekazanie sprzętu do pomiaru glukozy oraz materiałów informacyjnych na temat cukrzycy.