Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

27 kwietnia 2016

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły,jak co roku wiosną, maturzyści uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę. 20 kwietnia 2016r. wyruszyli pod opieką ks. Grzegorza Opiela, siostry Nadii Antoniuk oraz wychowawców w kierunku Częstochowy.

Na Jasnej Górze maturzyści mieli okazję podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski podczas dotychczasowej nauki, a także poprosić o pomyślne przejście przez egzamin dojrzałości i o jak najlepszy wybór dalszej drogi życiowej. Tegorocznej pielgrzymce przyświecało hasło: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

O godzinie 9.30 wszyscy uczestniczyli w konferencji w Auli Ojca Kordeckiego, gdzie miało miejsce spotkanie z panem Robertem Tekieli, znanym dziennikarzem i publicystą, który mówił o zagrożeniach duchowych współczesnego człowieka.

O godzinie 11.00 została odprawiona msza święta w Bazylice Jasnogórskiej, a przewodniczył jej biskup diecezji radomskiej Henryk Tomasik. Nasi uczniowie mieli zaszczyt pełnić posługę liturgiczną. Z powierzonego zadania wywiązali się wzorowo.

Następnie pielgrzymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. O 14.30 maturzyści wzięli udział w nabożeństwie zawierzenia Matce Bożej i przyjęli błogosławieństwo kończące pielgrzymkę w Kaplicy Cudownego Obrazu.