Dzień Patrona i Święto Konstytucji

5 maja 2016

29 kwietnia br. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Uroczystość ta połączona była z obchodami 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczestniczyli w akademii, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, złożeniem kwiatów pod pomnikiem naszego Patrona – Stanisława Staszica oraz odegraniem na trąbce – przez uczennicę klasy I TLw  – melodii stylizowanej na mazurka, zwanej „Witaj, majowa jutrzenko”.

W imieniu Pani dyrektor Iwony Matysiak głos zabrała P. wicedyrektor Renata Korczak, która powitała przybyłych na uroczystość gości – p. Zbigniewa Sobczaka – Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym, p. Adama Bolka – Burmistrza Miasta i Gminy w Białobrzegach, mł. insp. Janusza Guziaka – Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach oraz pracowników szkoły i uczniów.

W słowach skierowanych do zebranych przypomniała o tym jak wielką postacią dla Polski  i Polaków był Stanisław Staszic oraz jego zaangażowaniu w prace nad najważniejszym dokumentem dla Polski – Konstytucji 3 Maja.

Dopełnieniem uroczystości była inscenizacja na temat życia Stanisława Staszica w wykonaniu uczniów klasy  I TLw, I TŻH, I TŻI, I TEI.  Akademia sfinalizowana została odtańczonym przez zespół Misza Masz Polonezem 3 Maja.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.