Pożegnanie klas maturalnych

10 maja 2016

29 kwietnia, tak jak co roku, pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie tego dnia zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.

Na oficjalne pożegnanie maturzystów przybyło liczne grono dostojnych gości:

ks. Proboszcz Artur Hejda, p. Ireneusz Gumowski– Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, p. mł. insp. Janusz Guziak – z-ca Komendanta Powiatowego Policji, p. ppłk Sławomir Bukowski z 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłka Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach, p. st. bryg. Zbigniew Łubiński – Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu – p. podinspektor Wojciech Madej i p. komisarz Katarzyna Zaręba, p. Zbigniew Sobczak – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Białobrzegach, p. Stanisław Kośla – prezes Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Białobrzegach, p. Agnieszka Fołtyn – przewodnicząca Rady Rodziców.

Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło przekazanie sztandaru młodszemu pokoleniu oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Patrona Szkoły przez maturzystów.

Zaproszeni goście w kilku słowach życzyli naszym absolwentom wiary we własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, odkrywania pasji i realizowania marzeń, radości z życia i oczywiście powodzenia na egzaminie maturalnym..

Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły, Pani  Iwona Matysiak. Szczerze podziękowała wszystkim maturzystom za ich ciężką pracę i zapał towarzyszący im w żmudnym procesie zdobywania wiedzy. Podsumowała ważniejsze wydarzenia z życia społeczności szkolnej z minionych czterech lat, po czym wręczyła wyróżnienia dla najlepszych uczniów w dziedzinie nauki. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali z rąk dyrektora szkoły listy gratulacyjne. Wręczone zostały również nagrody za wybitną działalność na rzecz szkoły, osiągnięcia w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

Statuetkę najlepszego absolwenta otrzymała Karina Widera– uczennica klasy IV TŻiUG, która także otrzymała nagrodę Starosty dla najlepszego absolwenta rocznika 2016.

Podczas uroczystości rozdano wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie klas logistycznych otrzymali również certyfikaty szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa Publicznego, Bezpieczeństwa Narodowego i Bezpieczeństwa Pożarowego zaś uczniowie klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych certyfikat szkolenia z zakresu innowacji edukacyjnej – Zdrowie, Sport, Uroda.

Nie zabrakło również podziękowań ze strony absolwentów. Przedstawiciele tegorocznych maturzystów złożyli podziękowania dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w kształtowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, aby w swoim już teraz w pełni dorosłym życiu kierowali się właściwymi wartościami, repliki zegarków rolex aby to wszystko, co zostało im przekazane przez wychowawców i nauczycieli przyniosło efekty. A na najbliższy czas życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym….