DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

25 maja 2016

17 maja  br. odbył się Dzień Otwarty dla uczniów, którzy zechcieli zapoznać się z atrakcyjną ofertą dydaktyczną naszej szkoły. Odwiedzili nas gimnazjaliści z: Rogolina, Wyśmierzyc, Białobrzegów, Starego Gozdu, Warki, Goszczyna, Grabowa nad Pilicą, Adamowa, Stromca, Starej Błotnicy, Jedlińska, Przytyka, Belska Dużego, Klwowa i Potworowa.

Przybyłych gimnazjalistów, ich opiekunów oraz gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Iwona Matysiak. Byli w śród nich:  Wicestarosta Białobrzeski Ireneusz Gumowski, Sekretarz Powiatu Białobrzeskiego – p. Piotr Kacprzak, przedstawiciele 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach,  a także podinsp. Aneta Pawlińska, ekspert z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, Komendant Powiatowej Policji w Białobrzegach – insp. Jacek Rączkiewicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach – st. bryg. Zbigniew Łubiński.

Spacer gimnazjalistów po szkole urozmaicany był występami artystycznymi naszych uczniów np. zespołu tanecznego „Misz-masz”, który  zaprezentował taniec narodowy – Polonez Trzeciego Maja, grupa cheerleaderek pokazała układ uświetniający rozgrywki sportowe. Można było również zobaczyć synchroniczny pokaz obsługi kelnerskiej przy muzyce, przygotowany przez uczennice klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, realizujących innowację pedagogiczną „Zdrowie Sport Uroda”. Swoje umiejętności pokazali także uczniowie Technikum Logistycznego o profilu wojskowym, reprezentując musztrę paradną formacji zmilitaryzowanych.

Duże zainteresowanie wzbudziły stoiska policyjne i wojskowe. Tu, młodzież mogła zasięgnąć informacji nt. zasad rekrutacji do służb mundurowych, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie oraz doświadczyć bezpieczeństwa w ruchu drogowym na symulatorze zderzeń.

Ponadto gimnazjaliści mieli możliwość spróbowania swoich sił na ściance  wspinaczkowej, zapoznania się ze sprzętem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Mogli skorzystać z usług salonu fryzjerskiego i kosmetycznego oraz studia tatuażu, a także skosztować pysznych zup i zjeść kiełbaski z grilla.

Mamy nadzieję, że nasi gimnazjalni goście postawią na kształcenie zawodowe i wybiorą naukę w naszej szkole. Zapraszamy!