WSPol w Szczytnie – trafny wybór dalszej edukacji

18 października 2016

W dniu 8 października, 23 uczniów z klasy II, III i IV TLp, miało możliwość, na zaproszenie Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, uczestniczyć w Dniu Otwartym powyższej Uczelni. Wyjazd nastąpił spod naszej szkoły o godzinie 5ºº.

Pierwszą część trasy, większość uczniów dosypiała w autokarze. Pytania dotyczące szkoły policji, możliwości studiowania, warunków zakwaterowania, zaczęły pojawiać się tym częściej im bardziej zbliżaliśmy się do Szczytna. Po dojechaniu na miejsce, przed bramą Uczelni, oczekiwali nas Marcin i Mateusz, studenci drugiego roku kryminologii. Okazało się, że byli oni finalistami „Olimpiady Policyjnej” organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.
Udział w finale olimpiady i zajęcie wysokich lokat, zagwarantowało im uzyskanie indeksu powyższej Uczelni. Dzięki naszym przewodnikom uzyskaliśmy wiele cennych informacji i praktycznych porad np. jak przygotować się do podjęcia studiów, jaki wybrać kierunek, jak zdobyć miejsce w WSPol-u, czy brać udział w „Olimpiadzie”, czy próbować szczęścia w systemie punktowym?

Po wymianie poglądów, zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania najciekawszych obiektów szkoły. W sali kinowej obejrzeliśmy film promujący Wyższą Szkołę Policji, uzyskaliśmy dodatkowe informacje o sposobie rekrutacji, kierunkach studiowania oraz o międzynarodowej wymianie studentów Erasmus+.

W dalszej kolejności zapoznaliśmy się z metodami szkoleń policji na przeróżnych symulatorach np.: symulator działań policji w sytuacjach kryzysowych czy też symulator kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. W salach tych pokazano nam najnowocześniejszy sprzęt przeznaczony do symulowania w sposób bardzo realistyczny zdarzeń, z jakimi w codziennej służbie mierzą się policjanci.

Bardzo ciekawe i pełne też humoru było spotkanie z policyjnym ratownikiem medycznym, który zaproponował udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy.

Następnie zwiedziliśmy strzelnicę, zapoznaliśmy się z uzbrojeniem służb mundurowych, zobaczyliśmy sposoby użycia broni palnej. Ostatnim punktem zwiedzania były budynki, w których znajdowały się pracownie naukowo – badawcze. Oglądaliśmy wyposażenie pomieszczeń do badań daktyloskopijnych, informatycznych, antynarkotykowych, a także sale przystosowane do inscenizacji miejsc zdarzeń przestępczych.

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie opuściliśmy o godzinie 13ºº, będąc pod dużym wrażaniem oferty edukacyjnej, poziomu szkolenia i wyposażenia w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.
Dla wielu młodych ludzi, wybór takiej uczelni jak Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, na pewno ułatwi w przyszłości karierę zawodową tak w Policji jak i w instytucjach związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem publicznym.