Uroczyste ślubowanie klas mundurowych i obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

23 listopada 2016

10 listopada 2016r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych mundurowych Technikum logistycznego, które jak zawsze przebiegło bardzo uroczyście, gdyż jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej szkole. Uczniowie w obecności całej społeczności szkolnej, przedstawicieli ośrodków patronackich, rodziców, władz powiatu, miasta i gminy, duchowieństwa oraz zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:

ks. Artur Hejda – proboszcz parafii białobrzeskiej

Andrzej Oziębło – Starosta Powiatu Białobrzeskiego

Adam Bolek – Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi

płk Andrzej Kozera- dowódca  1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach

insp.  Jacek Rączkiewicz – Komendant Powiatowy Policji

st. bryg.  Zbigniew Łubiński – Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej

Agnieszka Fołtyn- przewodnicząca Rady Rodziców

Uroczystość rozpoczęła się od polowej mszy św., która została odprawiona przed budynkiem naszej szkoły w intencji Ojczyzny, w przeddzień 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz uczniów klas pierwszych składających ślubowanie na sztandar szkoły. W część końcowej mszy św. uczniowie klasy II i III technikum zaprezentowali program słowno-muzyczny z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Następnie zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i rodzice w asyście Orkiestry Wojskowej z Radomia, Kompanii Honorowej 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach  oraz grup rekonstrukcyjnych przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Stanisława Staszica-patrona naszej szkoły.

Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klas pierwszych Technikum logistycznego- klasa wojskowa i policyjna złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz otrzymali akty ślubowania. Major Adam Grzebalski odczytał apel pamięci, a delegacje zaproszonych instytucji oraz uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Stanisława Staszica. Władze powiatu białobrzeskiego, duchowieństwa, przedstawiciele Wojska i Policji w słowach skierowanych do młodzieży wyrazili radość z ich godnej postawy oraz szacunku do munduru.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak zwracając się do pierwszoklasistów, gości i całej społeczności wyraziła podziękowanie wobec tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, życząc bohaterom tego dnia, aby z godnością  i dumą nosili mundur, dbając tym samym o najwyższe wartości.

Po części oficjalnej uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor na boisko szkolne do obejrzenia widowiska historycznego- inscenizacji walk z okresu I wojny światowej, a po dużej ilości wrażeń każdy mógł skosztować wyśmienitej grochówki przygotowanej przez uczniów i nauczycieli klas gastronomicznych. Uroczystość ślubowania klas mundurowych w tak patriotycznej oprawie stała się tradycją w naszej szkole, tym bardziej wyrażamy radość, iż wśród lokalnej społeczności wzrasta poczucie tożsamości narodowej.