Studniówka 2014

10 lutego 2014

W sobotni wieczór w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach rozpoczęła się część oficjalna studniówki. Przybyli goście składali życzenia tegorocznym maturzystom.

– To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadamiacie sobie, że nie jesteście już dziećmi. Nie chodzi tu tylko o wygląd, garnitur, piękną suknię czy modną fryzurę. To poczucie, że dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się ze światem i swoimi marzeniami. Nie mogę Wam obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych,  a o marzenia trzeba walczyć – powiedziała Iwona Matysiak, Dyrektor Szkoły- Z całego serca życzę Wam powodzenia na maturze i w dalszym dorosłym życiu. Mam nadzieję, że symboliczne sto dni, które pozostało Wam do egzaminu,  upłynie w spokojnej i twórczej atmosferze. Życzę Wam pomyślności, połamania piór i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu – takie słowa skierowała do maturzystów Iwona Matysiak, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Dzisiaj jest czas zabawy. Mam nadzieję, że ten bal będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem i pozostanie na zawsze wspomnieniem młodości – dodała w uroczystym przemówieniu Pani Dyrektor.
– Bardzo się cieszę, że w tym wyjątkowym dniu, podczas Waszego pierwszego dorosłego balu mogę być z Wami. Chciałbym z tej okazji bardzo serdecznie podziękować wszystkim Profesorom tej szkoły, którzy doprowadzili Was do progu egzaminu dojrzałości – mówił Andrzej Oziębło, Starosta Białobrzeski. Jestem przekonany, że z tej próby wyjdziecie zwycięsko i dostaniecie się na wymarzone studia, będziecie wykonywali wymarzone zawody, że za sto dni będziecie równie uśmiechnięci i weseli jak dzisiaj. Życzę Wam wszystkiego najlepszego, wspaniałej, szampańskiej zabawy do białego rana – dodał Pan Starosta.
– Życzę z całego serca pomyślnie zdanego egzaminu maturalnego – powiedział ks. Artur Hejda, proboszcz białobrzeskiej parafii.
– Bardzo się cieszę, że w tym roku wśród maturzystów są uczniowie klasy policyjnej. Życzę wszystkim maturzystom doskonałych ocen na maturze. Życzę Wam wszystkiego najlepszego, nie martwcie się, wszystko się dobrze ułoży – mówił Jacek Rączkiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Białobrzegach.
– Są takie dni w życiu każdego człowieka, które chciałoby się zatrzymać, których atmosfera uskrzydla, nadaje oczom blask i rozświetla twarze. Taki jest dzisiejszy wieczór, drogie koleżanki i drodzy koledzy. W oczekiwaniu na pierwsze dźwięki poloneza nasuwają się pewne refleksje – mówili przedstawiciele klas trzecich. To na tej sali, dzisiaj tak pięknie przystrojonej, już za symboliczne sto dni zdawać będziecie ważny, a może najważniejszy egzamin w życiu. Dzisiejsza radość ustąpi miejsca powadze stosownej egzaminowi dojrzałości. Życzymy Wam, aby powaga ta przerodziła się w radość z dobrze zdanego egzaminu.  My, przedstawiciele klas młodszych, czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni tym, że możemy Wam towarzyszyć. Dziękujemy za zaproszenie na tę wyjątkową uroczystość i życzymy wszystkim udanej zabawy – dodali młodsi uczniowie.
Głos zabrali także tegoroczni maturzyści – Magda i Konrad:
– Kochani Rodzice, Drodzy Pedagodzy, Szanowni Państwo, którzy zaszczyciliście nas przybyciem na  dzisiejszą uroczystość. Czekaliśmy na tę chwilę prawie cztery lata. W klasie pierwszej wydawała się nam ona tak odległa, że niemal nierzeczywista. Dziś staje się faktem. My, maturzyści, którzy skrupulatnie odliczamy czas pozostały do egzaminu dojrzałości, ze zdumieniem stwierdzamy, że od matury dzieli nas nie sto, ale już tylko dziewięćdziesiąt trzy dni. Przed nami noc pełna niezapomnianych przeżyć. Zanim rozpoczniemy zabawę, chcemy okazać wdzięczność. Najpierw naszym drogim rodzicom, którym dziękujemy za miłość i troskę i zapewniamy o naszej wzajemności. Dziękujemy wszystkim pedagogom za ogromne  zaangażowanie w proces nauczania i wychowania. Pozwólcie, Szanowni Państwo, że naszą sympatię i ciepłe uczucia koledzy wyrażą w sposób szczególny.
Abiturienci w formie nietypowego  przedstawienia, przy dźwiękach muzyki podziękowali Dyrekcji  szkoły i swoim wychowawcom. Wręczyli piękne bukiety kwiatów. Maturzyści zatańczyli poloneza, do którego układ choreograficzny został ułożony przez nauczycieli wychowania fizycznego: Małgorzatę Nowak oraz Marcina Gumowskiego.  Tekst pochodzi z Białobrzeskiego Serwisu Informacyjnego Bialobrzegi24.eu