XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej

16 grudnia 2016

W dniu 7 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole I etap XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej pt.”Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”, którego organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Komisją Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski oraz Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły. Do etapu diecezjalnego zakwalifikował się Kawęcki Przemysław – uczeń klasy I TEI.

Celem konkursu jest przede wszystkim:

– zainteresowanie uczniów wiedzą religijną

– rozszerzenie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu młodzieży uzdolnionej

– kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej

– stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzadownictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom – warunków twórczej pracy z młodzieżą.