Szkolne Jasełka

27 grudnia 2016

Przed nami Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc – noc w której Bóg stał się człowiekiem jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroćw sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd, przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.

To właśnie dziś 21.12.2016 o godz. 11.40 na sali gimnastycznej ZSP, przy udziale naszych uczniów próbowaliśmy przeżyć to wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, jakoby Chrystus dziś miał do nas przyjść!

Nasi szkolni aktorzy z kl 1TEI, 1TLW oraz 2TŻH wczuwając się w swoje role przedstawili program artystyczny o tradycjach świątecznych i przyjściu Syna Bożego na ziemię.

Scenariusz i reżyserię przygotowały: p. Marta Rdzanek, p. Ania Budner, p. Iza Tabor. Pastorałki przygotował i zaśpiewał chórek szkolny wraz z solistkami pod batutą p. Izy Tabor. Instrumenty muzyczne obsługiwali Bartłomiej Talaga (gitara) oraz Adrian Rotuski (klawisze). Szkolne przedstawienie poprowadzili Karolina Wojciechowska oraz Daniel Kwaśniewski.