„Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie”

7 lutego 2017

Trudno stwierdzić kiedy i gdzie odbyła się pierwsza szkolna studniówka. Pewne jest to, że maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach mają ją za sobą. Przez całą noc tańce, hulanki  i swawole pozwalały zapomnieć o nauce, do której trzeba będzie wrócić dosłownie za chwilę. Czasu do pierwszego tak ważnego egzaminu pozostało już tak niewiele…

W sobotę 28 stycznia 2017 r. na 100 dni przed maturą odbył się bal, ten pierwszy, niezwykły pozostający już na zawsze w naszej pamięci.  Po raz drugi w historii szkoły uroczystość odbyła się w budynku Hali Sportowej, na ten jeden wieczór zamienionej w urzekające wystrojem wnętrze, co wspaniale współgrało z eleganckimi strojami wszystkich maturzystów.

Punktualnie o godzinie 19.00 młodzież rozpoczęła część oficjalną balu i powitała przybyłych gości. Dyrektor szkoły, Pani Iwona Matysiak dokonała otwarcia studniówki i życzyła wszystkim doskonałej zabawy, a do młodzieży skierowała słowa, by ten bal był dla niej niezapomnianym przeżyciem, które na zawsze pozostanie miłym wspomnieniem młodości. Do maturzystów skierowali również pełne życzliwości słowa zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Artur Hejda, Pan Ireneusz Gumowski –Wicestarosta Białobrzeski, Pan Mieczysław Danielewicz – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi, Pan Sławomir Bukowski w imieniu Dowódcy 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach, którzy życzyli tegorocznym maturzystom wspaniałej  i niepowtarzalnej zabawy, ale także zdania jak najlepiej egzaminu maturalnego.

Młodzież kwiatami podziękowała dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za cztery lata wspólnej nauki w Technikum, przekazaną wiedzę, okazaną pomoc i zachęcanie do pokonywania przeszkód, a rodzicom przede wszystkim za wyrozumiałość i cierpliwość. Szczególne podziękowania powędrowały również dla Pani Małgorzaty Nowak i Pana Marcina Gumowskiego, nauczycieli wychowania fizycznego, za trud i cierpliwość włożone w przygotowanie poloneza.

Po raz drugi w historii szkoły studniówkę uświetniła gala wręczenia „Staśków 2017” – uczniowskich odpowiedników nauczycielskich „Stanisławów”. Wyróżniający się maturzyści zostali nagrodzeni w siedmiu kategoriach: „Gwiazda sceny szkolnej:, „Aktywista niezłomny”, „Gaduła niestrudzony”, „Mistrz Kuchennych Rewolucji”, „Szkolny TOP MODEL”, „Chłop jak dąb”, „Szkolny Mam Talent”. Pięknie wykonane statuetki rozdawali nauczyciele, a zwycięzców nagradzała brawami rozentuzjazmowana publiczność.

Końcowym akordem oficjalnej części studniówki był tradycyjny już polonez, który wprowadził wszystkich zgromadzonych w balowy nastrój. A kiedy ucichły ostatnie takty wspólnego poloneza, można było powiedzieć: Studniówka Anno Domini 2017 została otwarta.

Tegoroczni absolwenci oraz zaproszeni goście bawili się do białego rana, a to wszystko dzięki zaangażowaniu Rodziców bez pomocy których nie było by to możliwe. Po tak udanej Studniówce pozostaje nam tylko czekać zadawalających wyników matur.

Odsłony dziś: 2016