SPEKTAKL PROFILAKTYCZNO – EDUKACYJNY

10 lutego 2017

6 lutego 2017r. 52 uczniów naszej szkoły obejrzało spektakl „Trzeźwy wybór” Teatru Profilaktycznego ALERT w Radomiu. Opowiadał on o podejmowaniu wyborów przez młodych ludzi i ich konsekwencjach. Zwracał uwagę przede wszystkim na problem picia alkoholu, nieumiejętność zabawy podczas imprez bez używek. Widowisko teatralne poruszało także inne ważne tematy, z jakimi boryka się młodzież, m.in. brak odpowiedzialności za spowodowanie wypadku, czy presja grupy rówieśniczej.

Spektakl składał się z jednej opowieści, ale opowiedzianej na dwa różne sposoby. Jedna opowieść następowała po drugiej na zasadzie pętli. Gdy jedna wersja skończyła swój bieg fabularny, za chwilę cała historia zaczynała się od początku – mieliśmy do czynienia z tymi samymi bohaterami, tymi samymi zdarzeniami, ale następna wersja różniła się od poprzedniej szczegółami zauważalnymi dla widza. Każda kończyła się dla głównego bohatera nieco inaczej – w zależności jakich dokona wyborów, jak zachowa się w danej sytuacji – taki czeka go koniec. Zastosowana powtarzalność miała pokazać, że życie składa się z małych epizodów, na pozór nieważnych (tak nam się często wydaje) i od nas tylko zależy jak te epizody poukładamy i w zależności od tego jaką drogę obierzemy, takie będą czekały nas konsekwencje.