Miłe odwiedziny Małego Bohatera

14 marca 2017

W piątek 10 marca br. gościliśmy w naszej szkole Szymona Kądzielę z rodzicami, którzy odwiedzili nas zupełnie niespodziewanie, ale ku ogromnemu zadowoleniu wszystkich. Szymon Kądziela to chłopiec z okolic powiatu białobrzeskiego, który choruje na nowotwór oka – siatkówczaka.

W październiku ubiegłego roku organizowaliśmy w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Białobrzegach,  Urzędem Miasta i Gminy Białobrzegi, placówek oświatowych z całego powiatu oraz wielu sponsorów i ludzi dobrej woli piknik charytatywny pod hasłem; „Wspólnie otwieramy serca dla Szymona”.

Podczas pikniku zbieraliśmy środki finansowe na kosztowne leczenie Szymona w USA. Chłopiec jest po dwuetapowym leczeniu w Nowym Jorku, jednak nadzieje rodziców związane z pobytem w USA zostały przygaszone, gdyż w oku Szymona pojawiło się drugie ognisko nowotworu. Rodzice nie tracą wiary, że podczas kolejnego pobytu – już w kwietniu usłyszą dobrą wiadomość na temat stanu oka ich synka.

Szymon jest bardzo dzielnym chłopcem, bo cierpliwie znosi uporczywe leczenie poddając się skomplikowanym i bolesnym zabiegom oka. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, iż Szymon ma szansę na odzyskanie zdrowia.  Bez tej pomocy nie byłoby to możliwe! – podkreśliła mama Szymona podczas spotkania. Cieszymy się, że my również przyczyniliśmy się do leczenia Małego Bohatera. Życzymy powodzenia w dalszej walce z chorobą.

1031941
Wszystkie wizyty: 1031941