Udział klas mundurowych ZSP w XXV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach

W dniach 7 i 8 września 2017 roku uczniowie klas 2TLp i 3TLw oraz 1TLW i 2TLw pod opieką wychowawców, brali udział w targach obronnych w Kielcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. MSPO to wydarzenie wystawowo–edukacyjne, stwarzające okazję do prezentacji sprzętu i wyposażenia Sił Zbrojnych RP odpowiadającego współczesnym standardom i wyzwaniom w zakresie odpowiedzi na zagrożenia, zapobiegania ich skutkom oraz niesienia pomocy poszkodowanym.

Równolegle oferuje wymianę doświadczeń w zakresie budowy bezpieczeństwa oraz edukacji obronnej i szkolenia specjalistycznego ze specjalną ofertą edukacyjną dla młodzieży klas mundurowych. Jest to jedna z największych imprez tego rodzaju w Europie.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tym wydarzeniu, gdyż mieli okazję zobaczyć i poznać wiele nowinek technicznych z zakresu systemu obronnego.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły