Święto Ziemniaka

Jak co roku jesienią w naszej szkole obchodzimy Święto Ziemniaka, podczas którego klasy pierwsze przez zabawę poznają wszelakie zastosowanie popularnego warzywa. Dnia 26 września 2017r. uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem starszych kolegów z klasy III TŻH mieli możliwość zaczerpnąć wiedzy na temat wykorzystania ziemniaków w gastronomii, kosmetologii, oraz uczestniczyć w konkurencjach sprawnościowych z ,,udziałem” ziemniaków.

Salwy śmiechu oraz głośny doping towarzyszyły wyścigom w workach i z ziemniakami na drewnianej łyżce, rzutom do garnka ziemniakami, skokom przez skakankę slalomem między ziemniakami czy obieraniu ziemniaków na czas.

Uczniowie mieli możliwość wykazać się pozyskanymi wiadomościami podczas testu z wiedzy o ziemniakach oraz poprawić swoja urodę maseczkami ziemniaczanymi w gabinecie kosmetyki naturalnej.

Na zakończenie obchodów tego sympatycznego święta uczniowie klas gastronomicznych (2TŻH,2TŻI,3TŻH) zaprosili klasy pierwsze na degustację potraw z ziemniaków: porki, szarych klusek, kopytek, ziemniaków z gzikiem, zupy ziemniaczanej, zapiekanych ziemniaków oraz ,,ziemniaków pod pierzynką”. Zadowolone miny obecnych świadczą, że jedzenie z ziemniaków smakowało, a samo warzywo może dostarczyć miłych wrażeń.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły