ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ i ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

13 października 2017r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. 

W tej szczególnej uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych, nauczyciele  i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: Sekretarz Powiatu Białobrzeskiego – p. Piotr Kacprzak, Prezes Regionalnego Oddziału PCK
w Białobrzegach – p. Stanisław Kośla, Członek Zarządu Regionalnego Oddziału PCK – p. Mieczysław Wójcik, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Agnieszka Fołtyn oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. 

Niezwykle ważnym punktem uroczystości było nadanie odznaczenia Honorowego Polskiego Czerwonego Krzyża II stopnia naszej szkole przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu. Społeczność szkolna otrzymała serdeczne podziękowania za wszelkie działania na rzecz honorowego krwiodawstwa, wieloletnią współpracę w organizowaniu akcji poboru krwi, a tym samym najlepsze wyniki w ilości pozyskiwanego tego bezcennego leku – krwi, w regionie radomskim.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak podziękowała pracownikom szkoły za efektywną pracę i trud wkładany w proces edukacji i wychowania, a wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym wręczyła nagrody.

Istotną częścią akademii było złożenie ślubowania na sztandar szkoły przez uczniów klas pierwszych oraz przekazanie obowiązków przewodniczącego samorządu uczniowskiego nowo wybranemu przewodniczącemu.

Po uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, młodzież klas maturalnych i młodszych zaprezentowała krótki słowno-muzyczny program artystyczny.

W dalszej kolejności uczniowie wręczyli nauczycielom „Stanisławy 2017”. Otrzymali  je: 

W kategorii LUZAK – Piotr Bańkowski

ZŁOTY WYKŁADOWCA – Jarosław Jarząbek

SZALONA KARUZELA – Anna Boczkowska

NAJBARDZIEJ ZAROBIONY – Renata Korczak

MEGA MAGIEL – Anna Podkowiak

POŻERACZ KREDY – Marzena Dróżdż – Zagożdżon

PROSTE PYTANKO – Maria Głaczkowska – Siurnik

OAZA SPOKOJU – Jolanta Babik

SPOŁECZNIK – Jacek Reczko

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły