Trick or treat! – Cukierek albo psikus!

Język obcy to niewątpliwie nieodłączna część kultury, która w pełni determinuje postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. Mając świadomość różnic kulturowych dzielących kraje oraz zaleceń metodyków dotyczących nauczania kultury języka angielskiego, zorganizowaliśmy święto Halloween w naszej szkole. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem zadeklarowali chęć uczestnictwa w różnorodnych zadaniach, które dla nich przygotowaliśmy.

Ich zaangażowanie było tym większe, że święto to wiąże się nieodzownie z tym, co je fascynuje oraz jest znakomitą okazją do nauki z elementami zabawy.

Pierwszym pomysłem było przybliżenie uczniom święta Halloween poprzez zorganizowanie konkursu na najbardziej pomysłowe i upiorne zaproszenie na przyjęcie halloweenowe, wykonane w języku angielskim. Forma pracy była dowolna. Liczyliśmy na inwencję twórczą wykonawców i się nie zawiedliśmy. Powstały piękne, ciekawe i własnoręcznie wykonane kartki. W tej kategorii zwyciężyła Patrycja Mazur z klasy IV TEI, drugie miejsce zajęła Izabela Wójcik z kl. IV TEI, trzecie miejsce: Emilia Grotek z kl. I TŻH.

Kolejną formą obchodów święta Halloween był szkolny konkurs na najodważniejszy i najbardziej pomysłowy makijaż – charakteryzację hallowenową. Jedna osoba wytypowana z klasy przechodziła straszną metamorfozę. Zespół wizażystów z danej klasy miał ucharakteryzować swojego modela w ciągu 45 minut. Wszyscy uczestnicy wykazali się niesamowitą kreatywnością i profesjonalizmem, tworząc artystyczne charakteryzacje wprowadzające w świat grozy, upiorów i potworów. Wybór zwycięzcy był bardzo trudny, dlatego jury przyznało dwa pierwsze miejsca ex aequo dla drużyny z klasy I TŻI: Barbary Jastrzębskiej, Aleksandry Babut, Julii Radeckiej i Wiktorii Archanowicz oraz z klasy III TŻH dla Joanny Bernaś, Dominiki Górzyńskiej i  Roksany Zakrzewskiej.

Pamiętając również o tradycji częstowania cukierkami w tym dniu, zorganizowaliśmy akcję zbierania słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Kozienicach.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział w szkolnym dniu Halloween, a zwycięzcom gratulujemy!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły