Zero Nudy na Roztoczu – czyli informatycy i ekonomiści na survivalu

Po niewielkich problemach techniczno – transportowych dotarliśmy do Janowa Lubelskiego na Roztoczu. Jest to piękna  kraina geograficzna na wschodzie Polski, pomiędzy Wyżyną Lubelską a Podolem. Ciekawe pod względem przyrodniczym Roztocze rozciąga się między Kraśnikiem w Polsce, a Lwowem na Ukrainie.

W takich malowniczych okolicznościach uczniowie naszej szkoły aktywnie spędzali czas, rywalizując i sprawdzając się w terenie. Dzięki różnorodnym grom i zabawom na świeżym powietrzu uczniowie odkrywali swoją drugą "dziką" naturę.

Program 3-dniowej wycieczki szkolnej obejmował liczne atrakcje, m.in.:

- Blok zajęć integracyjnych: Wyspa – podzieleni na zespoły uczestnicy musieli pokonać przeciwności losu aby dotrzeć do wyznaczonego celu. Liczyła się umiejętność pomocy i współpraca.

- Projekt Misja – zabawa strategiczna, w której poprzez wykorzystanie zdolności do szybkiego reagowania, błyskawicznego podejmowania decyzji i kreatywnego podejścia uczniowie odnajdowali punkty ukryte w terenie.

- Gra "12 prac Herkulesa" to szereg konkurencji o charakterze siłowo-umysłowym. Uczestnicy podzieli na około 10-osobowe zespoły rywalizowali ze sobą w konkurencjach wymagających kreatywnego podejścia, generowania pomysłów, sprytu i inteligencji;

- Marsz na orientację – wykazywanie się pomysłowością, umiejętnością czytania map, rozpalania ogniska bez zapałek, maskowania, posługiwania się kompasem, orientacji w terenie oraz współdziałanie w grupie.

- Zajęcia Nocne – bezpieczna zabawa pozwalająca przezwyciężyć strach uczestników nad ciemnościami.

- Paintball – dwie drużyny walczyły ze sobą strzelając do siebie kulkami z farbą przy pomocy pneumatycznych karabinków.

- Wyprawa samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych, błotnistych terenach, a nawet przeprawa przez rzekę (nie obyło się bez przemoczonych ubrań). Podczas wyprawy uczestnicy w przypadku zakopania się samochodu musieli go samodzielnie wypchać.

W ciągu tych trzech dni i nocy, nasi dzielni turyści odkryli w sobie nowe umiejętności i udowodnili, że są w stanie pracować w grupie na wspólny sukces. Wszyscy uczniowie wrócili cali, zdrowi i szczęśliwi z wycieczki planując kolejną podobną.

Przypadek? Nie sądzę! :)

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły