Uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych i obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas pierwszych technikum logistycznego w uroczystej oprawie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W uroczystości tej uczestniczyła cała społeczność szkolna, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście:

       Andrzej Oziębło – starosta Powiatu Białobrzeskiego

Piotr Kacprzak – sekretarz Powiatu Białobrzeskiego

W zastępstwie pułkownika Andrzeja Kozery – ppłk Sebastian Bzówka i Żołnierze z 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach

insp.  Jacek Rączkiewicz – Komendant Powiatowy Policji

 st. bryg.  Zbigniew Łubiński – Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej  

Agnieszka Fołtyn- przewodnicząca Rady Rodziców

Ślubowanie klas mundurowych to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej szkole, dlatego odbywa się w połączeniu z obchodami rocznicy Niepodległości naszej Ojczyzny. W dniu 10 listopada br. uroczystość rozpoczęła się od pokazu musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas wojskowych oraz pokazu jeździeckiego zaprzyjaźnionej ze szkołą stadniny koni „Hubertus”. W tym samym czasie w górę pofrunęły biało czerwone lampiony dla upamiętnienia 99. rocznicy Wolnej Polski.

Następnie wszyscy obecni uczestniczyli w polowej mszy św., po której w asyście wojska  odbył się przemarsz ulicami miasta. Po wciągnięciu flagi na maszt przed budynkiem szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klas pierwszych technikum logistycznego – klasa wojskowa i policyjna złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz otrzymali akty ślubowania. Delegacje zaproszonych instytucji oraz uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły – Stanisława Staszica, a przedstawiciele władz Powiatu Białobrzeskiego, duchowieństwa, Wojska i Policji w słowach skierowanych do młodzieży wyrazili radość z ich godnej postawy oraz szacunku do munduru.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak zwracając się do pierwszoklasistów, gości i całej społeczności szkolnej skierowała podziękowanie wobec tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, życząc bohaterom tego dnia, aby z godnością  i dumą nosili mundur, dbając tym samym o najwyższe wartości.

Po części oficjalnej uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszeni na iście wojskowy poczęstunek – grochówkę. Uroczystość ślubowania klas mundurowych w tak patriotycznej oprawie stała się tradycją w naszej szkole, co świadczy o głębokim poczuciu tożsamości narodowej  wśród szkolnej społeczności.

 

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły