NIE! DLA WYPALANIA TRAW

30 marca 2014

Nasza szkoła włączyła się do kampanii społecznej „Nie! dla wypalania traw na Mazowszu”. Podjęliśmy szereg działań mających na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń i skutków bezmyślnego wypalania traw, łąk i nieużytków. Przeprowadziliśmy pogadanki, akcję informacyjną z możliwością obejrzenia spotu filmowego „Nie! dla wypalania traw” a także wykonaliśmy gazetki: STOP! WYPALANIU TRAW.

Jednym z elementów działań edukacyjnych było zorganizowanie 27 marca 2014 r. prelekcji z udziałem przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej i Policji w Białobrzegach. W spotkaniu brali udział uczniowie klas strażackich – I TLp-s, II TLp-s, IIII TLw-s, oraz kl. I TŻiUG II TŻiUG. Prelekcję rozpoczął przedstawiciel straży pożarnej ds. prewencji, który przedstawił niebezpieczeństwa wynikające z wypalania traw: zagrożenia dla ludzi i przyrody. Uczniowie obejrzeli dwa krótkie spoty filmowe przygotowane przez Mazowiecką Straż Pożarną oraz Lasy Państwowe. Natomiast przedstawiciel policji wskazał skutki prawne dla podpalaczy podkreślając, że wypalanie traw jest bardzo niebezpieczne i karalne. Mamy nadzieję, że ta kampania społeczna poszerzy wiedzę naszej młodzieży o niebezpiecznych skutkach wypalania traw.