Zawody sportowe pod hasłem „Szukamy Talentów”

20 października 2017r. na stadionie miejskim w Białobrzegach odbyło się oficjalne otwarcie obiektu, który przeszedł generalny remont. Temu wydarzeniu towarzyszyły zawody sportowe pod hasłem „Szukamy Talentów”. Na stadionie wybudowano czterotorową bieżnię okrężną o długości 400m, jest też 6-cio torowa bieżnia prosta o długości 110 m skocznia do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal, trójskoku, rzutnia do rzutu dyskiem, pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem.

Obiekt został również w pełni wyposażony w urządzenia lekkoatletyczne i oznakowany zgodnie z wymogami IAAF oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla obiektów mistrzowskich.

W trakcie uroczystości nastąpiło również odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej poświęconej Zygmuntowi Siedleckiemu, wychowankowi Pilicy Białobrzegi, wielokrotnemu mistrzowi polski, olimpijczykowi z Los Angeles 1932 r. w dziesięcioboju. W uroczystości uczestniczył wicemarszałek Rafał Rajkowski, władze powiatu i miasta, a także wychowanek Zygmunta Siedleckiego Jerzy Przyborowski który zaczynał swoja przygodę pod okiem naszego olimpijczyka. Bardzo sympatycznym  akcentem było także, przemowa Pana Ryszarda Krzesińskiego który przybliżył młodzieży czasy kiedy w naszych Białobrzegach lekka atletyka otwierała sezon sportowy w całej Polsce
 

Zawody składały się z konkurencji:
Bieg na 100m (dz. i chł.) 
Bieg na 400m (dz. i chł.)
Bieg na 800m (dz.), 1000m (chł.)
Sztafeta 4x100m (dz. i chł.)
Sztafeta olimpijska 800+400+200+100 (dz. i chł.) 
Skok w dal (dz. i chł.)                                                                                                     
Pchnięcie kulą (dz. i chł.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły