Podpisanie umowy o udzielenie dotacji celowej na prowadzenie przez ZSP „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”

4 grudnia 2018

W dniu 4 grudnia 2018 roku w siedzibie Biura do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej została podpisana umowa o udzielenie dotacji celowej dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach na prowadzenie „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

W imieniu Powiatu Białobrzeskiego, który jest organem prowadzącym szkołę umowę podpisała Dyrektor Szkoły Pani Iwona Matysiak, w imieniu Ministra Obrony Narodowej umowę podpisał Pan Waldemar Zubek – Dyrektor Biura do Spraw Proobronnych.

Na mocy podpisanej umowy, w dniu 14 grudnia 2018 r. szkoła otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej kwotę 45000 zł na zakup wyposażenia niezbędnego dla prowadzenia prawidłowego procesu szkolenia klas wojskowych, które przyczyni się do podniesienia jakości i atrakcyjności zajęć edukacji wojskowej.

Dla każdego ucznia klasy III TLw, objętego programem pilotażowym MON szkoła otrzymała kwotę 650 zł, która będzie przeznaczona na zakup umundurowania wojskowego.

Zgodnie z treścią umowy Beneficjent przeznaczy dodatkowo kwotę ponad 14000 złotych na zapewnienie ciągłości i trwałości programu nauczania „Edukacja wojskowa” zgodnie z przeznaczeniem wskazanym w umowie (np. organizacja podróży historyczno-wojskowych do miejsc pamięci narodowej i niepodlegościowej, zabezpieczenie materiałowo-techniczne niezbędne do prawidłowego zrealizowania zadania, realizację pakietu usługowego w postaci zajęć specjalistyczno-proobronnych)

W realizacji zadań wynikających z w/w programu wspiera szkołę 1. Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny w Ogrodzienicach oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Radomiu. Otrzymane środki finansowe pozwolą na zakup wyposażenia i umundurowania, które umożliwi prowadzenie zajęć dydaktycznych na wysokim poziomie i uczyni je bardziej atrakcyjnymi dla uczniów naszej szkoły.