AKADEMIA KELNERSKA GRZEGORZA GÓRNIKA

15 maja 2014

W dniach 9–11.05.2014r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów i nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, prowadzone przez pana Grzegorza Górnika – założyciela jedynej w Polsce Akademii Kelnerskiej. Zajęcia składały się z wykładów i ćwiczeń praktycznych a obejmowały szeroką tematykę z zakresu nauki usługiwania, barystyki, barmaństwa, podstawowych wiadomości o winach.

Dodatkowo zostaliśmy zapoznani z pełnym wachlarzem sztućców stołowych, z zastawą serwisową z linią szkła –  osobną dla kelnera, barmana i sommeliera. W serwisie specjalnym zapoznaliśmy się z właściwym konsumowaniem homara i kawioru. Wszyscy wzięliśmy udział w ślepej degustacji wód mineralnych i źródlanych, repliki zegarków rolex soków jedno i wielosmakowych, po to by lepiej zrozumieć trudną wiedzę dotyczącą rodzaju win, szczepów winnych i mieszania ich – kupażowania.

Każde zajęcia kończyły się testami z zakresu poznanego materiału i cieszy, że tak dobrze potrafiliśmy je rozwiązać. Pan Grzegorz uzupełniał wiedzę ogólną ciekawostkami z życia kelnera i sommeliera.

Wszyscy dostaliśmy certyfikaty Akademii Kelnerskiej i… już czekamy  na następne zajęcia.