Drzwi otwarte na oścież

29 maja 2014

Dzień 22 maja był w naszej szkole Dniem Otwartych Drzwi. Odwiedzili  nas gimnazjaliści z terenu powiatu białobrzeskiego i z powiatów ościennych, których powitano… quizem. Mili goście tuż po wstąpieniu w nasze progi uczestniczyli w konkursie wiedzy „Nie tylko o szkole”.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak serdecznie powitała młodzież i zaproszonych gości. Byli w śród nich: Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego- p. Adam Bolek, Sekretarz Powiatu Białobrzeskiego – p. Piotr Kacprzak, przedstawiciele 1.Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach: ppłk Mariusz Gułaj i mjr Jarosław Guzin, a także Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Marek Świszcz oraz podinsp. Aneta Pawlińska, jak również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach – mł. insp. Janusz Guziak.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania zdolności i pochwalenia się dokonaniami  naszych podopiecznych.

Uczniowie klas wojskowych zaprezentowali musztrę paradną, zaś uczennice klas gastronomicznych – pokaz kelnerski (zwany również musztrą kelnerską). Wysportowani chłopcy przedstawili pokaz brazylijskiego  jujitsu, a także przykładowy test sprawnościowy dla techników logistyków. Gimnazjaliści mieli możliwość  spróbowania  swoich  sił  na ściance  wspinaczkowej.

Nasi  podopieczni  znani  są również z dużej  muzykalności.  Zespół Misz-Masz zatańczył krakowiaka i tańce nowoczesne, cheerleaderki zaprezentowały układ taneczny opracowany przez profesjonalnego choreografa – p. Szymona Gniadkowskiego. Szkolny zespół instrumentalny uświetnił uroczystość, grając utwory z repertuaru zespołu „Poparzeni kawą trzy”.

Ponadto zaproszeni  goście  mieli okazję  obejrzeć wystawę historyczną poświęconą ofiarom zbrodni katyńskiej, a także galerię malarstwa, w której znalazły się prace uczniów i nauczycieli. Mogli skorzystać z usług salonu fryzjerskiego i kosmetycznego, po czym skosztować grochówki i kiełbasek z grilla.

O tym, że w naszej szkole naprawdę  dużo się dzieje, świadczyły również  liczne  tablice z fotografiami ilustrującymi działalność  kół zainteresowań i różne inne formy aktywności młodzieży.

Goście mieli możliwość zapoznania się z LipDub- em promującym szkołę. Film jest dostępny na stronie www. zspbialobrzegi.edu.pl. Zapraszamy!