YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 82522
Wszystkie wizyty: 404646
Odsłon dzisiaj: 1427
Liczba odsłon: 2055716

Zdobyliśmy dotację na realizację projektu „Nasza Niepodległa”

Uczniowie i nauczycielki z naszej szkoły, skupieni w grupie „Pasjonaci Ziemi Białobrzeskiej”, opracowali projekt pod nazwą „Nasza Niepodległa”. Celem projektu jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie najciekawszych i  najpiękniejszych miejsc z terenu powiatu białobrzeskiego. W skład grupy realizującej projekt weszli: p. Wioletta Ziemnicka, p. Anna Boczkowska, Jacek Banasiewicz – uczeń klasy III TI, Damian Pabich z klasy III TŻH oraz Bartosz Brzeziński i Kamil Molak z klasy III TLw.

W ramach projektu poprosiliśmy uczniów z 25 szkół z naszego powiatu o przygotowanie materiałów fotograficznych dokumentujących ciekawe miejsca związane z ich gminą. Zdjęcia wraz z opisem wykorzystamy do przygotowania wystawy "100 miejsc Ziemi Białobrzeskiej, które warto zobaczyć". Zostanie ona zaprezentowana społeczności lokalnej m. in. w MGOK-u, w szkołach i na tablicach ogłoszeń.

Delegaci szkół biorących udział w projekcie zostaną zaproszeni do udziału w rajdzie pieszym pod hasłem: "Wdzięczni Bohaterom". Odwiedzimy groby bohaterów narodowych poległych w obronie ojczyzny w okolicach Białobrzegów, zapalimy znicze, zaśpiewamy pieśni patriotyczne. Mamy nadzieję, że będzie to lekcja historii.

 

Projekt uzyskał dotację W KONKURSIE GRANTOWYM" DZIAŁAJ LOKALNIE 2018” w ramach  Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" – Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony