Lubimy doświadczenia z fizyki! Zwiedzamy też Polskę – wycieczka naukowo-turystyczna

W dniu 27 września 2018r. uczniowie zainteresowani fizyką pod opieką p. W. Ziemnickiej wzięli udział w wycieczce naukowo-turystycznej do Lublina i Kazimierza Dolnego.  Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego zorganizowały po raz 59. pokazy doświadczeń fizycznych. W czasie dwóch godzin uczniowie obejrzeli doświadczenia z zakresu fizyki zabawek, optyki, fizyki latania i zjawisk zachodzących na naszej błękitnej planecie. Fizyka da się polubić!

Po nauce przyszła pora na odpoczynek w Kazimierzu Dolnym. Zwiedziliśmy ruiny zamku, zdobyliśmy basztę i Górę Trzech Krzyży. Podziwialiśmy zabytkowe kamieniczki na rynku oraz najstarsze w Polsce organy. W Kazimierzu Dolnym można się zakochać!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony