Uczniowie i nauczyciele ZSP zrealizowali projekt „Nasza Niepodległa”

W dniu 30 X w ramach realizacji projektu „Nasza Niepodległa” odbył się rajd pod hasłem „Wdzięczni Bohaterom”. Uczestniczyli w nim uczniowie z sześciu szkół z naszego powiatu, którzy złożyli hołd Bohaterom Narodowym, odwiedzając groby poległych w obronie ojczyzny, zapalając znicze i śpiewając pieśni patriotyczne. Po zakończeniu rajdu odbyła się uroczystość podsumowania projektu, w której wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami, a także zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi- p. Adam Bolek i Dyrekcja naszej szkoły.

Młodzież skupiona w Kole Teatralnym przedstawiła krótki program artystyczny, na który złożyły się wiersze, fragmenty przemówień marszałka Piłsudskiego oraz list młodego białobrzeżanina – Bronka Mroczkowskiego.

Koordynatorka projektu – p. W. Ziemnicka skierowała podziękowania do wszystkich, którzy włączyli się do realizacji projektu, wręczając uczestnikom dyplomy, pakiety wywołanych zdjęć przysłanych przez uczniów do naszej szkoły, a także mapy naszego powiatu.

W swoim wystąpieniu Pan Burmistrz podkreślił patriotyczny i wychowawczy aspekt projektu, który uczy miłości DO KRAJU I ŁĄCZY ją z przywiązaniem do „małej ojczyzny”.

Podczas spotkania wykorzystano fotografie wykonane przez uczestników projektu, które zaprezentowano w galerii na tablicach oraz w formie slajdów.

Biorąc udział w projekcie „Nasza Niepodległa”, młodzież poznała ciekawe, piękne miejsca Ziemi Białobrzeskiej, a także mogła przyswoić sobie najważniejsze wydarzenia i postacie związane z historią naszego kraju i regionu. Ponadto (a może przede wszystkim) projekt kształtował postawy patriotyczne młodych ludzi oraz był okazją do uświadomienia im nierozerwalnego związku obecnie żyjących pokoleń z historią naszej ojczyzny i jej bogatą tradycją.

Projekt uzyskał dotację W KONKURSIE GRANTOWYM" DZIAŁAJ LOKALNIE 2018” w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" – Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.


EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony