Powtórnie gościliśmy uczestników Ogólnopolskiego Maratonu Marszy na Orientację „Jakuza 2014”

25 listopada 2014

W dniach 14 – 16 listopada 2014r. w Białobrzegach odbył się Ogólnopolski Maraton Marszy na Orientację „Jakuza 2014-Białobrzegi”. Była to duża impreza turystyczna zorganizowana przez Biuro Turystyczne AlexTravel oraz Klub Imprez na Orientację „Skróty”. Współorganizatorem maratonu było Szkolne Koło Turystyczne przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzone przez panią Wiolettę Ziemnicką. Jako baza noclegowa posłużył  budynek naszej szkoły.

Zawody odbywały się w lasach w okolicy Mikówki (2 etapy dzienne) oraz na terenie miasta i Banaszki (2 etapy nocne). Uczestnicy poszukiwali w terenie tzw. punktów kontrolnych na podstawie bardzo niekompletnych map. Liczyła się  dobra orientacja zarówno w terenie, jak i na mapie oraz  czas przejścia trasy.

W zawodach wzięło udział ponad 150  uczestników z całej Polski.

Z naszej szkoły udział wzięło 22 uczniów. W klasyfikacji generalnej w kategorii turysta początkujący nasza najlepsza drużyna w składzie: Paulina Żurawska i Kinga Kot zajęła 6 miejsce na 34 zespoły.

Organizatorzy wręczyli pani Wioletcie Ziemnickiej Honorową Odznakę 30-lecia Klubu InO „Skróty” za propagowanie imprez na orientację wśród dzieci i młodzieży.

Migawki:

• Było nas 22, bo ta 23. ma nogę w gipsie.
  •  Zostaliśmy przeszkoleni z zasad obsługi kompasu i co zrobić, by z lasu wrócić do cywilizacji.
  • Zostaliśmy poprowadzeni przez lasy i chaszcze na Mikówkę . Dobra rada – nie chodź z panią Wiolą na skróty, bo te skróty to nie skróty!
  • Musieliśmy na piechotę przejść 5 km na miejsce startu  – już byliśmy zmęczeni, a tu dopiero trzeba wziąć  udział w zawodach – inni mieli fory, bo ich dowieziono.
  • Nowicjusze i tak dobrze sobie poradzili,  zajmując  8 miejsce.
  • Nasi średniozaawansowani  pogubili się na mapie, a więc i w terenie – mapa była nieźle pokręcona!
  • Po etapach dziennych zregenerowaliśmy siły przy ognisku.
  • Wróciliśmy do bazy „na stopa”.
  •  Będziemy spać w sali fizycznej- mamy materace, śpiwory, karty, jedzonko, telewizor czarno-biały… no i całą salę gimnastyczną!!!
  • Odpoczywamy grając w siatkówkę, bo przecież jeszcze przed nami 2 etapy nocne!
  • No i poszliśmy w znane nieznane – zobacz mapy – wróciliśmy zajmując  5,6,7,8 miejsce.
  • Jeszcze nam było mało, więc ograliśmy dorosłych organizatorów w siatkówkę 2:1.
  • Część z nas poszła spać, a druga część  grała do rana!
  • Co robi uczeń w sobotę i w niedzielę w szkole? Zobacz zdjęcia.
  • Zdobyliśmy właśnie popularną odznakę Imprez na Orientację – chcemy zdobyć brązową.
  • Wybieramy się na następne zawody zbierać punkty na Puchar Ziemi Radomskiej 2015 – tylko jak my się wszyscy zmieścimy do szkolnego busa?

Zimowe Marsze na Orientację – styczeń 2015 – okolice Garbatki