Zimowe marsze na orientację

15 stycznia 2014

Zapaleni InOwcy z Koła Turystycznego wyruszyli 4 stycznia 2014r. powalczyć w zawodach – marszach na orientację. Sezon 2014 rozpoczął się w lasach w okolicy Siczek. Uczniowie klas pierwszych zajęli II i III miejsce w kategorii – turysta początkujący. Hubert Krzosek z klasy II awansował do kategorii turysta średniozaawansowany i zajął III miejsce. Gratulacje. Dobrze zapowiada się ten rok 2014.

Migawki:

·    W sobotę zamiast spać – powędrowaliśmy w obce krainy… i było fajnie.
·    Siczki to miejscowość niedaleko Jedlni Letnisko – niedaleko Radomia – niedaleko Kielc – niedaleko Warszawy – niedaleko Berlina – niedaleko…
·    Jak na Zimowe InO – to było całkiem wiosennie (-20oC + 30oC = x)
·     InOwiec to osoba biorąca udział w Imprezie na Orientację.
·    Impreza na Orientację to zawody turystyczne tylko dla zorientowanych w obcym terenie i to jeszcze na podstawie niekompletnej i „zdezorientowanej” mapy.
·    Punkt kontrolny to kartka przyczepiona do drzewa – było ich nawet za dużo! Bądź człowieku mądry i rozpoznaj tę właściwą!
·    Na trasie poustawiano przeszkody – ambony myśliwskie – i jak tu się im oprzeć! Fajnie wygląda świat z góry!
·    Z nieoficjalnego źródła wiemy, że Hubert Krzosek z klasy II TLp-s wygrał Puchar Ziemi Radomskiej w InO za rok 2013 w kategorii turysta początkujący – i musiał teraz wystartować w trudniejszym etapie dla średniozaawansowanych – awans czy kara?
·    Zuzia, Hubert, Dominik, Patryk i Denis- potrafili znaleźć i punkty, i drogę do ogniska (a może do kiełbaski?).
·    Pani Wiola nie miała odwagi wystartować w kategorii turysta zaawansowany – może i dobrze, bo kto by nam wystawił oceny z fizy gdyby nie wróciła? Poszła na łatwiznę i w kategorii średniozaawansowanych zajęła II miejsce.
·    W rajdzie wzięły udział dwa psy – Fiona zajęła ostatnie miejsce, a „Franek” (maleństwo) na szczęście nie wystartował – wolał głaskanie i coś na ząbek.
·    Następne marsze odbędą się w Kozienicach 1 lutego (sobota). Hubert zostanie wtedy oficjalnie udekorowany i przez miesiąc mówimy do niego „Mistrzu”!

Najbliższa impreza – Maraton Marszy na Orientację – od 31.01 do 2.02.2014r.

I co wy na to?