262 rocznica urodzin Stanisława Staszica

6 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się apel dla klas pierwszych z okazji 262 rocznicy urodzin patrona naszej szkoły- Stanisława Staszica. Tradycją jest, że każdego roku w rocznicę urodzin Patrona szkoły pierwszoklasiści spotykają się w sali gimnastycznej, by wysłuchać prelekcji na temat wybitnej postaci polskiego oświecenia, człowieka uczonego  i gorliwego patrioty – Stanisława Staszica.

W tym roku minęło 8 lat od nadania imienia Stanisława Staszica naszej szkole. Uczniowie klas starszych złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą Patrona szkoły oraz w formie prezentacji multimedialnej przedstawili Jego życiorys,  jak również dokonania ZSP w zakresie upowszechniania postaci Stanisława Staszica. Mamy nadzieję, że to spotkanie przybliżyło uczniom sylwetkę autora słów: być narodowi użytecznym”.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły