„Książka nas łączy”

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych wpisał się na stałe do kalendarza wydarzeń i uroczystości  szkolnych. Tegoroczne październikowe świętowanie przebiegało pod hasłem „Książka nas łączy”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na  ogromną rolę biblioteki jako szczególne miejsce w szkole, przekazanie oferty biblioteki oraz wieloletniego dorobku.

Od 1 października  wszystkie informacje i plakaty zachęcały do „łączenia się z książką” i z biblioteką. Zorganizowane zostały wystawki: Książka z autografem, Wspominamy Jana Pawła II, Biblioteka poleca, Literatura regionalna, Patron naszej szkoły. Były życzenia, prezentacja multimedialna ukazująca nasze świętowanie od 2005 roku oraz film „nakręceni na czytanie”. Na drzwiach pracowni szkolnych można było poznać zalety czytania książek.

Specjalnie dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, biblioteka szkolna utworzyła obszar przyjazny czytelnikom – przygotowała nie lada atrakcję tzw. STREFĘ CZYTANIA w bursie szkolnej. Zorganizowanie tej strefy było możliwe dzięki akcji bibliotecznej „Podaruj książkę”, na którą odpowiedzieli uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Serdecznie dziękujemy za przyniesienie wspaniałych tytułów. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie książkę. Spotkania przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

 „A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz”
Mikołaj Rej

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły