Pamiętamy o Bohaterach Ziemi Białobrzeskiej – XI Rajd Pamięci

W dniu 14 listopada 2017r. Szkolne Koło Turystyczne zorganizowało XI Rajd Pamięci. 42 uczniów odwiedziło groby Bohaterów Narodowych spoczywających w Ziemi Białobrzeskiej, na których zapalili znicze i złożyli kwiaty. Odwiedziliśmy Bronka Mroczkowskiego, obrońcę Warszawy w 1920r., Alfreda Buko i bezimiennych obrońców Ziemi Białobrzeskiej z 1939r., bezimiennych Powstańców Styczniowych (1863) oraz bezimiennych partyzantów (1942).

Rolę przewodnika pełniła Pani Wioletta Ziemnicka – opiekunka Koła Turystycznego.

Zawsze o Was, Bohaterowie, pamiętamy i jesteśmy Wam wdzięczni! To dzięki Wam możemy świętować 99. rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły