„Słowacki wielkim poetą był” – FERDYDURKE dla maturzystów

20 listopada uczniowie klas maturalnych obejrzeli spektakl „Ferdydurke”, zaprezentowany przez aktorów białostockiego Teatru Forma. Inscenizacja nie była wierną adaptacją całego dzieła Gombrowicza, lecz składała się z odpowiednio dobranych fragmentów powieści pochodzących z pierwszej części utworu.

Koncentrując się wokół pobytu bohatera w szkole, artyści ukazali problem schematów zachowań, a także masek, za którymi ludzie często ukrywają swoją prawdziwą twarz. Owe maski obrazują także stereotypy utrudniające komunikację międzyludzką. Maturzyści pozytywnie ocenili elementy improwizacji wprowadzone do spektaklu. Okazało się, że maski na twarzach aktorów nie były przeszkodą w nawiązaniu porozumienia z widzami, choć momentami zakłócały odbiór dźwięku.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły