Rajd „Nasze Mosty”

19 kwietnia 2018

W dniu 11 kwietnia 2018r. odbył się rajd wiosenny, w którym uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Turystycznego pod opieką p. W. Ziemnickiej i E. Michalak. Celem rajdu było poznanie uroków Ziemi Białobrzeskiej oraz zobaczenie z bliska mostów na rzece Pilicy. Stary most wybudowano w 1936r. i był to wtedy największy most żelbetonowy w Polsce. Ma 4 przęsła o długości 60m każde.
Podczas imprezy odbył się również konkurs „turystyczny jadłospis”, którego zwycięzcami zostali: Patrycja Wrzosek i Michał Bartnik. Gratulujemy!

Migawki:

• To była gorąca środa – można było się opalać!
  • Rajd rozpoczęliśmy od spryskania nóg preparatem przeciw kleszczom.
  • Podziwiamy pradolinę Pilicy z górki suskiej. Białobrzegi są w „dołku”!
  • Wiosna w lesie – kwitną zawilce, przylaszczki oraz żółty podbiał.
  • Przeszliśmy trasę E7 dołem przez przełazkę dla zwierząt i górą przez wiadukt.
  • W Emaus nakarmiliśmy suchym chlebem dwa koniki, 5 kóz i 2 „niekozy”.
  • Pogłaskaliśmy: koniki, kózki, „niekozy” i kotka. Kleszcze uciekły.
  • Podczas konkursu „turystyczny jadłospis” nieźle łamaliśmy głowy. Zgadnij, co to za potrawa – „niepionki ze śmigazą”.
  • Przekroczyliśmy dwukrotnie Pilicę – nowym i starym mostem. Poziom wody 174cm – sprawdziliśmy na wodomierzu.
  • Jedno z przęseł starego mostu jest młodsze, bo było zburzone 8 września 1939r. przez polskich saperów. Zgadnij które!
  • Rajd zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Zapraszamy na Marsze na Orientację 12 maja 2018r.(sobota)!

W planach spływ kajakowy.