„Piękno zaklęte w obrazach…”

30 maja 2018

Niecodzienną wystawę zaproponowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Białobrzegach. Zorganizowana w niej została ekspozycja malarstwa pani Katarzyny Gal absolwentki Politechniki Radomskiej. Osoby zainteresowane sztuką malarską, mieszkańcy Białobrzegów w tym uczniowie naszej szkoły, mieli okazję podziwiać prace, których wiodącym tematem było nasze miasto i okolice. Można było odnaleźć znane obiekty architektoniczne, budynki sakralne oraz bliskie nam urokliwe pejzaże.

Wystawę zwiedzali uczniowie z klas I TL p, ITL w II TEI wraz z opiekunami p. Elżbietą Michalak, p. Marią Głaczkowską-Siurnik oraz p. Magdaleną Marchewką.

Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem realistycznego malarstwa i szkiców przygotowanych przez artystkę, która zaprezentowała swój indywidualny sposób widzenia świata.

Towarzyszyły nam wielkie emocje. Odczuwaliśmy skupienie, spokój i wyciszenie, dostrzegliśmy to, co jest tak bardzo piękne w regionie białobrzeskim – w naszej „małej ojczyźnie”.