ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Szkolenia dla nauczycieli przedmiotów hotelarskich i gastronomicznych

10 września 2014

W czasie tegorocznych wakacji odbyły się szkolenia dla nauczycieli przedmiotów hotelarskich i gastronomicznych. W projekcie, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,  pt.„Profesjonalny nauczyciel”, wzięły udział również nauczycielki z naszej szkoły: p. E. Becz, M. Nowak, M. Tomczyńska, A. Budner, M. Szarpak, K. Telbuch i Ż. Szulik.

Praktyki zawodowe z zakresu obsługi konsumenta w gastronomii odbyły się w Hotelu Narvil **** w Serocku. Hotel Narvil Conference & Spa  to miejsce wyjątkowe, stanowiące połączenie eleganckiego hotelu, nowoczesnego centrum konferencyjnego i ekskluzywnego Spa.

Wszyscy uczestnicy projektu mieli możliwość przyjrzenia się, jak wygląda praca zawodowa w obiekcie hotelarsko-gastronomicznym, podniesienia swoich kwalifikacji oraz nabycia nowych umiejętności, ponieważ przebywali w hotelu przede wszystkim jako praktykanci, zgłębiając tajniki branży hotelarsko-gastronomicznej poprzez pracę w recepcji,  przy obsłudze konferencji oraz na sali konsumenckiej restauracji Aruana.   To ekskluzywna restauracja a’la carte, prowadzona przez wybitnego szefa kuchni – Witka Iwańskiego, znanego z programu telewizyjnego „Przez żołądek do serca”, prowadzonego razem z panią Ewą Wachowicz, która pod koniec lipca również odwiedziła hotel Narvil i niektórzy z uczestników mieli okazję się z nią spotkać.  Menu restauracji hotelowej oparte jest o regionalne produkty najwyższej jakości   i odzwierciedla również sezonowość w ich dostępności. Specjalnością Restauracji Aruana jest nowoczesna kuchnia polska – tradycyjny smak podany w nowej, intrygującej odsłonie,  o czym uczestnicy  mogli się sami przekonać.

W czasie projektu odbyło się także szkolenie prowadzone przez  pana Jerzego Czaplę, ambasadora w Polsce i Europie Środkowej Marki Weasel Coffee – Kopi Luwak, uważanej  za najdroższą i najlepszą kawę na świecie.

Praktyki odbyte w hotelu Narvil okazały się cennym doświadczeniem zawodowym, dającym możliwość pogłębienia i wzbogacenia wiedzy oraz umiejętności. Był to czas jak najlepiej wykorzystany.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
698554
Wizyty dziś: 180
Wizyty wczoraj: 368
Wizyty w tym miesiącu: 3410
Wizyty w tym roku: 70517
Wszystkie wizyty: 698554
Odsłony dziś: 939
Wszystkie odsłony: 3920356
Użytkownicy on-line: 9

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content