Spływ Pilicą

25 września 2013

W dniu 24 września 2013r. uczniowie klasy I Technikum Informatycznego pod opieką wychowawcy p. Wioletty Ziemnickiej sprawdzili swoją kondycję fizyczną i wytrzymałość termiczną, uczestnicząc w spływie kajakowym rzeką Pilicą. Wybraliśmy się w 21- kilometrową trasę z Tomczyc do Białobrzegów. To był prawdziwy surwiwal.

Migawki:

·       Pogoda jak na zamówienie – słońce, chmurki, wietrzysko wpychające w trzciny…

·       Już na początku po 200 metrach Piotr i Patryk zaliczyli klasyczną wywrotkę!!!

·       Zobaczyliśmy ich wędrówkę w zimnej wodzie do brzegu.

·       Poznaliśmy technikę holowania kajaka zanurzonego po burty oraz technikę wylewania wody z kajaka.

·       Zrozumieliśmy, jak nie pakować ubrań na zmianę!

·       Nauczyliśmy się obsługiwania wioseł – co było naszym głównym celem.

·       W celu ogrzania się wymyśliliśmy nowe zastosowania worków na śmieci jako części garderoby.

·       Poznaliśmy świat: 4 mosty betonowe i 1 drewniany (zabytek w stanie ruiny), no i 21km rzeki Pilicy.

·       Odkryliśmy swoje zalety (i wady) przed nauczycielami (i odwrotnie).

·       Widzieliśmy: czaple siwe, krowy, konie, kaczki, coś dużego drapieżnego w locie, wydrę w wodzie, niebieskiego ptaszka – zimorodka, no i „niezadowolonego” wychowawcę!

·       Staliśmy się wodniakami: wyczyściliśmy kajaki i załadowaliśmy je na przyczepę dla następnych grup.

·       Na koniec (nie bez trudu) rozpaliliśmy ognisko i trochę się ogrzaliśmy.

·       Dziękujemy opiekunom, że wybijali nam z głowy złe pomysły i wróciliśmy do domu cali, choć lekko zmarznięci.

·       Będzie, co wspominać!

Dziękujemy LGD „Zapilicze” oraz p. T. Tomczyńskiemu (WOPR) za wypożyczenie nam kajaków.

Następny spływ planujemy w czerwcu – będzie cieplej (chyba)!

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian

Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.