POWIATOWE MISTRZOSTWA W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

2 listopada 2014

26.10.2014 w Hali Sportowej w Białobrzegach młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wydarzeniu sportowym cieszącym się rosnącą popularnością. Drugie Powiatowe Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc były niebywałą okazją i nijako świętem miłośników sportów siłowych oraz sylwetkowych.

Tytułowe mistrzostwa były tylko jedną z kilku atrakcji, które mogliśmy tego dnia podziwiać. Oprócz zmagań ze sztangą w trzech kategoriach wagowych odbył się mecz w formule cross fit pomiędzy dwiema szkołami średnimi naszego powiatu – ZSP im S. Staszica oraz LO im AK.

Drużyna chłopców składająca się z uczniów klas technikum reprezentujących naszą szkołę zajęła pierwsze miejsce. Do sukcesu drużyny przyczynili się: Mateusz Mroczek – kl. IV TLpa,  Hubert Feliksiak –  kl. IV TLw, Adrian Majak –  kl. IV TLpb, Radosław Cielniak –  kl.II TLw,  Damnian Adach – kl. II TLp,  Adrian Bednarski  –  kl. IV TI.

W konkurencji wyciskania sztangi leżąc, nasi uczniowie wywalczyli dwa puchary :

w kategorii do 80 kg – II miejsce zdobył Adrian Majak

w kategorii do 90 kg – III miejsce zdobył Mateusz Mroczek

Niemniejszym zainteresowaniem cieszył się pokazowy trening na siłowni zaproszonych gości specjalnych – Mariusza Strzelińskiego – trzykrotnego mistrza świata w kulturystyce, Krzysztofa Piekarza, bardzo utytułowanego kulturystę oraz Kai Wojciechowskiej – mistrzyni Polski w fitness sylwetkowym juniorów.

Trening dostarczył ogromnych wrażeń oraz był niepowtarzalną okazją do wspólnych pamiątkowych zdjęć z wielkimi mistrzami.

Na koniec odbyło się seminarium, podczas którego uczestnicy mieli okazją zadawać pytania gościom specjalnym na temat treningu, diety, suplementacji oraz kariery zawodniczej.

Przez cały czas wydarzenia można było spróbować suplementów diety głównego sponsora – firmy Sport Definition.

Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę widzów, a dowodem na rosnącą popularność sportów siłowo-sylwetkowych jest to, iż w całym następującym po zawodach tygodniu siłownia w hali sportowej była wręcz oblegana.